M. MARATÓN MIERU 2012

M. MARATÓN MIERU 2012

Už tradične sa prvú októbrovú nedeľu (7.10.2012) konal Medzinárodný maratón mieru v Košiciach. Bol to takmer jubilejný, 89. Ročník najstaršieho maratónu v Európe a druhého najstaršieho na svete. Maratón nie je len o nedeľňajšom behu, je to udalosť spájajúca ľudí v meste po celý víkend, a tak sa všetko pomaly rozbiehalo už v piatok. Postupne sa zaregistrovali všetci účastníci, ktorých počet dosiahol rekordných 7300! Centrom diania sa stal novopostavený Aupark, kde počas celého víkendu prebiehalo EXPO, koncertné vystúpenia, predstavovanie favoritov spojené s autogramiádou, rôzne súťaže a podporné aktivity EHMK 2013.

1energy ako energetický partner nemohol chýbať. Mali ste možnosť nás spoznať, ochutnať alebo využiť niekoľko lákavých akcií, ktoré sme pre Vás pripravili. Hlavnou atrakciou sobotňajšieho EXPA boli vystúpenia Jána Kočiša, majstra sveta v bike triale, jazdiaceho za 1energy. Jeho show dostala každého. Nie je bežné vidieť niekoho skákať na biku do výšky ôsmich na sebe uložených paliet, preskakovať ľudí ležiacich vedľa seba na zemi dúfajúc, že to Janko zvládne. Samozrejme zvládol. Sobotný večer zakončila pasta party.

V nedeľu boli bežcom dopriate ideálne bežecké podmienky. Jesenná teplota okolo 15°C, pod mrakom a bezvetrie bolo presne to, čo bežci potrebovali na dosiahnutie top výkonov. 30 000 divákov tak mohlo byť svedkami prepisovania histórie v podobe nových traťových rekordov. V mužskej kategórii sa o to postarali africkí favoriti bežiaci v rýchlom tempe od samého začiatku, čo vyústilo do víťazstva Lawrenca Kimayija s časom 2:07:01. Za tento výsledok si odniesol prémiu v hodnote 15000e. V ženskej kategórii potvrdila úlohu favoritky Hellen Mugo s časom 2:29:59. Tento čas jej vyniesol prémiu 10000e.

Tieto nadľudské výkony potvrdzujú úroveň Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. No toto podujatie je aj o radosti z behu bežných ľudí. Či už to boli polmaratónci, korčuliari, hendikepovaní športovci alebo minimaratónci. Všetci sršali pozitívnou energiou, ktorú sa snažil dodať aj 1energy promo team.

Pre viac foto klikni TU.