Cassovia Downtown 2012

Cassovia Downtown 2012

Cassovia Downtown 2012

Cassovia Downtown, druhý ročník zjazdových pretekov horských bicyklov v meste, sa uskutočnil 22.9.2012 na sídlisku KVP v Košiciach. Po premiérovom ročníku, ktorý sa konal na sídlisku Furča, sa dali očakávať pozitívne zmeny čo sa týka profilu trate aj kvality štartujúcich jazdcov. Čo všetkým, ale hlavne organizátorom vyrazilo dych je fakt, že určený limit 120 jazdcov bol naplnený už po 24 hodinách po spustení online registrácie! To svedčí o enormnom záujme, aký je na naše podmienky nevídaný. Jazdci boli rozdelení do troch kategórií: full suspension bike, hardtail a samotnú kategóriu mali ženy, ktorých sa odvážilo prihlásiť sedem:)

Celý týždeň vládlo nepríjemné jesenné počasie, no s príchodom sobotňajšieho závodu sa umúdrilo. Ráno okolo deviatej sa to na pešej zóne známeho košického sídliska začalo všetko rozbiehať. Jazdci sa pustili do trénovania trate, ktorá nabrala svoj tvar počas piatkovej noci. Organizátori z ENJOY THE RIDE nespali a pripravili mega trať. Dĺžka okolo 1000m, prevýšenie 120m a množstvo prekážok- schody, múry, klopenky, skok cez auto, finálový drop to všetko museli jazdci prekonať v čo najlepšom čase. Prvé náznaky o výsledkoch udala už kvalifikácia- z nej postupovala do finále len polovica jazdcov. Tí ktorí postúpili ,tak približne vedeli na čom sú, koľko strácajú a kde musia zabrať. Časy tesne nad 1 minútu nedávali priestor na zaváhanie, výsledky boli veľmi vyrovnané.

Okolo druhej poobede sa už za prítomnosti veľkého počtu divákov rozbehlo finále, kde išlo o všetko. Jazdci išli hranu, takže nebola núdza o pády (najmä na poslednom drope) a záchranka mala plné ruky práce. Nakoniec sa ale nič vážne neprihodilo a do cieľa postupne prichádzali jazdci od horších až po víťazov z kvalifikácie. V cieli vznikol doslova kotol divákov, atmosféra bola úžasná. Rolu favorita potvrdil Ján Jávorník schopný svojou jazdou naložiť druhému 3s na takto krátkej trati. Zvyšok jazdcov v kategórii full bol ale nesmierne vyrovnaný, keď sa do 2 sekúnd zmestilo asi 10 jazdcov. Po pompéznom vyhlásení výsledkov sa všetci išli domov pripraviť na masívnu afterparty podporovanú 1energy drinkom.

Celkové poradie:

Kategória Ženy Kategória Hardtail Kategória Full
1. Katka Pialová
2. Zuzka Dianisová
3. Radka Kureková
1. Lukáš Tokarčík
2. Dominik Molnár
3. Ľubomír Grega
1. Ján Javorník
2. Peter Nováčik
3. Dávid Zelinko

Kompletné výsledky si môžete pozrieť TU a galériu TU.

Foto: www.Bang.sk